Alpha Search

Business Data Analyst

Popis pozice

Naším klientem je přední retailová společnost, která působí ve střední Evropě. Provozuje rozsáhlou síť poboček a internetový obchod. Obsazujeme pozici Business/Consumer Data Analyst, která odpovídá za analýzy a zpracování zákaznických dat, pravidelné týdenní a měsíční analýzy a vyhodnocování definovaných KPI, predikci trendů nebo spolupráci s marketingem a salesem při tvorbě a vyhodnocování kampaní. Aktivně se podílí na zlepšování analytických nástrojů a výstupů ve spolupráci s BI týmem a přispívá k lepšímu chápání nákupního chování zákazníků společnosti. Mezi odpovědnosti patří:

  • Analýza a interpretace dat, analýza trendů a tvorba komentářů a závěrů analýz
  • Hledání souvislosti mezi zákaznickými cestami, segmenty, trendy, chováním zákazníků, produktovou nabídkou a marketingovou komunikací
  • Prezentace výsledků a zjištění kolegům z marketingu, salesu a dalších oddělení
  • Spolupráce s BI týmem na návrhu a tvorbě intuitivního rozhraní, infografiky a vizualizace dat a dashboardů, které poskytují přehled chování zákazníků
  • Navrhování automatizovaného zpracování dat, analytických výstupů a reportů
  • Hledání možných zlepšení a zefektivnění analýz a reportů

Požadavky

  • Zkušenost s analýzou a interpretací dat alespoň 2 roky
  • Pokročilá znalost MS Excel
  • Znalost některého z analytických nástrojů na vizualizaci dat (Power BI, Tableau, apod.)
  • Orientace v BI (např. datamart, ETL, ...) a marketingových platformách (např. Google Analytics nebo Exponea)
  • Znalost SQL vítána
  • Logické a analytické schopnosti
  • Dobré komunikační schopnosti
  • Středně pokročilá angličtina

Nabídka

  • Práce pro dynamickou a stabilní společnost
  • Příjemné, neformální pracovní prostředí
  • Roční odměny
  • Pravidelná školení
  • MultiSport karta
  • Snídaně každý den
  • Fitness centrum
  • Stravenky, mobilní telefon
  • Pravidelný home-office

V případě zájmu prosím napište na jobs@alphasearch.cz, budeme Vás kontaktovat obratem.